• Promocja!
Super cena za Palo Santo 50 gram. Święte drzewo kadzidło kadzidełko 100 % naturalne drzewo z Peru.
  • Super cena za Palo Santo 50 gram. Święte drzewo kadzidło kadzidełko 100 % naturalne drzewo z Peru.
  • Super cena za Palo Santo 50 gram. Święte drzewo kadzidło kadzidełko 100 % naturalne drzewo z Peru. Palo Santo Polska
  • Super cena za Palo Santo 50 gram. Święte drzewo kadzidło kadzidełko 100 % naturalne drzewo z Peru.

Palo Santo - 50 gram

74,00 zł
27,38 zł Zniżka 63%
Brutto

Palo Santo - 50 gram (+/- 2%)      Na Stanie 

Rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej wykorzystują Palo Santo na wiele sposobów. Olejek pozyskany ze świętego drzewa oraz aromatyzowana żywica, często wykorzystywane są na różne dolegliwości, takie jak ból brzucha, zmiękczanie skóry przy bólach stawowych, stany zapalne. Drzewo wspiera nasz organizm podczas występowania przeziębień, grypy, astmy, migreny, oraz choroby lokomocyjnej. Palo Santo może ułatwiać trawienie, redukować stany zapalne oraz wspomagać układ immunologiczny. Mieszkańcy Peru i Ekwadoru przygotowują różne herbatki i nalewki z domieszką Palo Santo, które mają właściwości wspomagające układ trawienny.

 

Ilość

Palo Santo

Palo Santo Bursera graveolens) w dosłownym tłumaczeniu z języka hiszpańskiego oznacza święte drzewo, które jest wykorzystywane przez wielu uzdrowicieli i szamanów przy każdej ceremonii. Posiada bardzo przyjemny i unikalny zapach, dlatego wystarczy raz poczuć zapach Palo Santo, aby w przyszłości go rozpoznać.

Ponieważ drzewa były nadmiernie eksploatowane, objęto je specjalną ochroną. Wprowadzono zakaz wycinania rosnących drzew. Zezwala się jedynie pozyskiwanie drewna z drzew obumarłych i opadłych gałęzi. Drzewo nigdy nie jest niszczone.

Drzewo Palo Santo rośnie przez około 80 – 90 lat. Aby drewno uzyskało lecznicze i magiczne właściwości, musi umrzeć naturalnie. Drzewo po swojej naturalnej śmierci powinno pozostać na swoim miejscu przez około 4-10 lat. W tym czasie zachodzą w drzewie chemiczne reakcje, które zmieniają barwę i wydzielają soki, dzięki którym wydobywaj się głęboki zapach i potęgują się właściwości mistyczne.

Aby wydobyć zapach z kawałków drewna, należy podpalić drewno na 30 sekund i zgasić. Po zgaszeniu drewienka powstaje dym, który służy między innymi do okadzenia siebie, bliskich osób, okadzenia pomieszczenia oraz do rytualnych ceremonii. Zapalone drewno łatwo się gasi, dzięki czemu, Palo Santo w przeciwieństwie do innych kadzideł, można używać kilkukrotnie, nie spalając od razu całego kawałka.
Glasspol
Palo Santo - 50 gram
26 Przedmioty

Opis

Waga
50 g