UWAGA

Czas dostawy zamówienia jest zależny od wybranej opcji dostawy i wynosi od 24h do 10 dni roboczych od momentu nadania przesyłki. Przesyłki listem ekonomicznym to przesyłki NIEREJESTROWANE co za tym idzie, mogą pojawić się opóźnienia w dostawie a nawet zagubienia przesyłek. Sytuacje takie są niezależne od nas i nie ponosimy za nie odpowiedzialności. Zachęcamy zatem do wybrania dostaw realizowanych za pomocą przesyłek rejestrowanych.

Sposoby dostawy

1. Dostawa zamówionych Towarów odbywa się poprzez przekazanie Towaru za pośrednictwem jednego z dostępnych przewoźników:

InPost, FedEx,  Kurier UPS, Kurier DHL,

2. Wybór sposobu dostawy jest dokonywany przez Konsumenta w trakcie składania zamówienia.

3. Dostawa Towaru odbywa się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i terenie Europy.

4. W przypadku stwierdzenia przez Konsumenta, że  doszło do uszkodzenia Towaru podczas transportu Konsument zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu dostawcy i podpisania protokołu reklamacyjnego w obecności pracownika Kuriera oraz powiadomienia o tym fakcie Sprzedawcy. W przypadku takim Sprzedawca zaoferuje Kupującemu ten sam towar, a w razie jego braku na magazynie, zaproponuje inny w podobnej cenie lub zwróci równowartość wpłaconego przez Klienta wynagrodzenia.

Termin dostawy

1. Na czas dostarczenia zamówionego towaru składa się czas realizacji zamówienia oraz czas dostarczenia przesyłki przez wybranego dostawcę.

2. Jeżeli zamówione towary znajdują się w magazynie Sprzedawcy, przystąpienie do realizacji zamówienia następuje bezzwłocznie nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od momentu potwierdzenia zamówienia lub daty zaksięgowania zapłaty na koncie Sprzedawcy (w przypadku przedpłaty) lub w innym terminie ustalonym wcześniej z Konsumentem.

3. W przypadku wybrania przewoźnika Poczta Polska, Kurier UPS, Kurier DHL, Spedytor Rhenus, Kurier K-ex FedEx dostawa Towaru odbywa się w ciągu 1-3 dni roboczych od dnia wydania ich przewoźnikowi. W przypadku płatności z góry wydanie Towaru przewoźnikowi odbywa się w ciągu 1-3 dni roboczych od daty wpłynięcia należności. W przypadku płatności za pobraniem wydanie Towaru przewoźnikowi odbywa się w ciągu 1-3 dni roboczych od daty zamówienia.  

4.  Czas realizacji zamówienia może się wydłużyć z powodu:

  • braku towaru w lokalnym magazynie w chwili składania zamówienia i konieczności sprowadzenia go,

  • konieczności dokonania czynności złożenia zestawu.

5. W przypadku wydłużenia realizacji zamówienia Konsument zostanie bezzwłocznie poinformowany o powyższym przez Sprzedawcę telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

6. Do czasu dostawy nie wlicza się dni wolnych od pracy, jak również dni, w których wybrany dostawca nie świadczy usług przewozowych.

Koszty dostawy

1. Dostawa Towaru do Konsumenta jest odpłatna. Sprzedawca może w ramach promocji udostępnić bezpłatną dostawę lub obniżyć jej wysokość. Stosowna informacja dostępna jest na stronie Sklepu internetowego na karcie danego produktu jak i w trakcie składania zamówienia.

2. Koszty dostawy Towaru są wskazywane w trakcie składania Zamówienia. Są one uzależnione od wybranego przez Konsumenta sposobu dostawy.